سامانه رویداد نگاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور

سامانه رویداد نگاری (راوی) سامانه ای ملی است که به درخواست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور طراحی و پیاده سازی شده است.


هدف از راه اندازی سامانه رویداد نگاری (راوی)  پرداختن به رویدادهای مناسبتی مهم مانند اربعین است.

در ایام اربعین سالهای گذشته زائران ایرانی با دغدغه های بسیاری روبرو بوده اند. از جمله مشکلات سال های گذشته میتوان به نبود وسیله نقلیه برای سفر اشاره کرد. همچنین تا روزهای پایانی زائران از وضعیت مرزهای فعال جهت تردد بی اطلاع بوده اند. این مسائل نیاز به وجود سامانه ای جامع جهت اطلاع رسانی و فراهم کردن نیازهای زائران را نشان میداد. به همین جهت سامانه راوی در جهت تقویت کیفیت خدمات رسانی به زائران در ایام اربعین با توجه به تحلیل عملکرد مرزها و ناوگانان در سالهای گذشته و همچنین میزان تقاضا در سال پیش رو طراحی شد. این سامانه به گونه ای پیاده سازی شده است که درکنار پورتال تخصصی برای کاربران سازمانی، عموم مردم نیز میتوانند به آن مراجعه و از خدمات ارائه شده استفاده نمایند. از جمله خدماتی که سایت راوی ارائه می دهد امکان اطلاع رسانی در خصوص بازگشت به کشور است که از این طریق سازمان می تواند تعداد افراد را تخمین بزند و برای آنها سرویس فراهم نماید.

در سامانه راوی زائران از آخرین اخبار و مطالب مربوط به اربعین مطلع میشوند و آموزش های لازم را برای این سفر زیارتی دریافت میکنند.

این سامانه به گونه ای طراحی شده است که در آینده تمامی رویدادهای مهم از جمله اعیاد و نوروز را پوشش خواهد داد.

برای ورود به سامانه ی راوی اینجا کلیک کنید.

سامانه راوی